Fritidstilbud

Fritidstilbud 2019
Lag/Klubb Hva tilbyr de ulike lag/klubbene: Leder/Kontaktperson Kontakinfo
Eide Omegn Fotballklubb Fotball for barn og unge i alle aldre. Treninger på kunstgressstadion og i Eidehallen. Stein Erik Blikås 958 49 314 / blikk@live.no
Lysgård games Lavterskel tilbud for de unge til godt voksne som vil spille fotball for gøy og trim. Stein Erik Blikås 958 49 314 / blikk@live.no
Eide klatreklubb Har klatrevegg og buldrevegg i Eidehallen. Har klatring for barn, ungdom og voksne. Peder Asgeir Sylte 913 46 409 / sylte@online.no
Eide IL - Friidrett Tilbyr allsidig friidrett trening og barn og ungdom. Trener i Eidehallen, ute om sommeren. Kristian Silseth 988 31 963 / Silseth@yahoo.no
Eide IL - Sykkel Sykkeltilbud for voksne Ola Gausland 402 80 522/ olagaus1@gmail.com
Eide IL - Bordtennis Tilbud for barn og unge, trener i Eidehallen. Loyd Silseth 926 62 730/ loyd60@online.no
Eide IL - Allidrett Allidrett for barn i alderen 6-12 år, et tilbud som gir barna allsidig idrettstrening. Tilbudet er organisert av Eide IL, hvorav andre idrettslag hjelper til. Birger Laugsand 977 96 869 / birger.laugsand@gmail.com
Eide IL Hovedlaget, som også består av de sportslige gruppene friidrett, sykkel, ski, bordtennis, trim og allaktivitet. Per Olav Eide 922 94 868 / per.olav.eide@gjemnes.kommune.no
Eide Innebandy Tilbud til både barn, ungdom og voksne. Trener i Eidehallen. Mary Hatlen 415 74 911 / eideinnebandyklubb@gmail.com
Frode Volleyball Lavterskeltilbud for voksne, trener i Eidehallen Halvor Storvik 930 15 660 / halvor.storvik@eide.kommune.no
IL Frode Drifter Frode stadion og bålhuset. Grete Nogva 971 56 776 / ilfrode@hotmail.no
Hustadvika sjakklubb Tilbud for barn, unge og voksne. Samles på Eide bibliotek tirsdager 18-20. Elin Nyheim 909 67 830 / elin.nyheim@eide.kommune.no
Eide jeger og fisk Tilbyr organiserte aktiviteter for små og store innen jakt og fiske. Diana Nogva 990 11 867 / dianaperly@yahoo.no
Elnesvågen Turn Turn trening for barn og unge. Trener i Eidehallen og Frænahallen. Mary Hatlen 415 74 911 / leder@elnesvaagenturn.com
Eide og Fræna hundeklubb Trener lydighet og agility, trener i Malmefjorden. Anette Nielsen Malmedal 480 27 015 / efhk@hotmail.no
Eide og Fræna Pistolklubb En lokal pistolklubb for alle med interesse for skyttersport, tilbud til alle, holder til i Bollitun. Jonas Hjelen 913 70 353
Eide og Naas skytterlag Aktivt lag som driver med skyting i henhold til Det frivillige skyttervesen både baneskyting, feltmessig og innendørs. Sigurd Inge Langnes 91395579 / eide-naas@skytterlag.no
Hustadvika Fotoklubb Hustadvika Fotoklubb er for alle med interesse for fotografering. Klubben har sine møter på Tusenborg, Farstad Gunnar Ståle Holten 93487877 / hustadvika.fotoklubb@gmail.com
4H Futt / Vevang Tilbud for barn og ungdom, allsidig fritidsordning med fokus på gode verdier. Geir Magne Berg 476 18 206/ ge-ber@online.no
4H Regnbuen / Eide Tilbud for barn og ungdom, allsidig fritidsordning med fokus på gode verdier. Wenche Krekvik 414 00 340 / wenche.krekvik@neasonline.no
Eide hagelag En forening som drar på hagevandring, har verksteder og for tips og triks for de som liker hagearbeid. Wenche Irene Rødal 413 15 408/ irenerodal@yahoo.no
Eide helselag En lokal gruppe under Nasjonalforeningen for folkehelsen som bidrar for at innbyggerne i Eide skal ha det bra. Engasjerer seg i helsefremmende tiltak for små og store. Åshild Stakvik Eide 909 43 329/ ashildstakvik.eide@eide.kommune.no
Føddingen MC klubb Motorsykkelklubb som har lokale i Bollitun Arild Lie arild.lie@hotmail.com
Eide Hornmusikk Eide hornmusikk har ukentlige øvinger med dirigent Olav Tornes Kathleen Silseth post@silseth-sten.no
Eide Historielag Driver historieforskning, familieforskning og lignende. Jonny Lyngstad 414 17 361/ jonny-l@online.no
Seniordans Dans og glede hvor en får være sosial og hygge seg. Har dans i Bollitun. Arnt Magne Strand 415 74 911 / armagst@neasonline.no
Sittedans Dans for de som ikke er så gode til beins, kombineres med kaffehygge i kantine på Eide ungdomsskole Annenhver uke. Oddveig Nås 976 68 944
Leikarring Folkedans, og sosialt da på Lyngstad. Arne Kristiansen 992 29 178 / arne-ik@mimer.no
Pensjonistforeningen Alle eldre er velkommen, månedlige møter/kafe på konditoriet, sosialt samvær og turer. John Skarvøy 924 04 219 / jonskarv@neasonline.no
Helselaget Jobber for å innbyggerne i Eide skal ha det bra, engasjerer seg i smått og stort, og har arrangementer. May-Britt Halås 976 17 933/ may_britt@hotmail.com
Eide Revy Har årlig revy på Eidshallen, er i hovedsak aktiv første kvartal av året - Moro og sosial. Bente Feltstykke 974 08 182/ kontor.hjemme@gmail.com
Lyngstad teatergruppe Har oppsett her og der, sosialt og masse aktivitet på Lyngstad. Margareth hjertvik 996 25 422/ margarethhjertvik@gmail.com
Fræna Rideklubb Holder til i hovedsak på Syltesetra, har mange ulike arrangementer og er et sosialt miljø. Ann Helen Dalheim 900 14 142/ post@fnf.no
Lyngstad og Omegn Idrettslag Drifter Lyngstad stadion, driver fjelltrimgruppe og vedlikeholder lokale stier. Mats Holvik 416 28 769 / lyngstadoil@gmail.com
Vevang bryteklubb Tilbud til barn i skolealder. Trener på Vevang Grendahus tirsdager og i Eidehallen onsdager. Tore Løvik 928 44 374 / tore.lovik@outlook.com
Atlanterhavskoret Blandakor med øvingslokaler på Vevang. Bente Feltstykket 974 08 182/ kontor.hjemme@gmail.com
Norges kvinne- og familieforbund, avd. Vevang Aktivt arbeid i lokalmiljøet, bygging av gode miljøer for alle i området. Randi Slatlem 951 19 310/ jantsl@online.no